Co to znaczy Żonobijka? - Definicja

Żonobijka to określenie na część ubrania, a dokładnie białą podkoszulkę bez rękawów. Jest to specjalny typ ubrania, który ubierany był często przez mężczyzn w latach 90.

Nazwa wzięła się od stereotypowego postrzegania mężczyzny w rodzinie patologicznej. W języku angielskim jest również podobne określenie, czyli „wifebeater” i od tego żonobijka wzięła swój początek.

– A ten co robi?

– Taa.. ten jak zwykle w żonobijce pod sklepem stoi i pije..

Masz pytanie lub wątpliwości do tej definicji?

Jeśli Twoim zdaniem definicja jest zbyt mało wartościowa lub znasz inne znaczenie tego słowa, dodaj swoją wersję wyjaśniającą znaczenie: "Żonobijka" w komentarzu. Jeśli masz jakieś pytania lub problem z wyjaśnieniem, poinformuj nas o tym, a my postaramy się pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Na tej podstronie sprawdzisz znaczenie słowa Żonobijka w miejskim slangu. Wszystkie dostępne w słowniku MiejskiSlang.pl definicje i wyjaśnienia powstają przy wykorzystaniu research'u. informacji zebranych w internecie, a także opinii użytkowników. Staramy się, aby wszystkie definicje były na bieżąco sprawdzane i poprawiane, dzięki temu możesz być pewny znaczenia wielu słów pochodzących ze slangu młodzieżowego. Sprawdzając znaczenie słów posługuj się następującymi zwrotami: co to znaczy Żonobijka, definicja słowa Żonobijka, znaczenie słowo Żonobijka, co to jest Żonobijka, co oznacza Żonobijka.