Co to znaczy Z palcem w dupie? - Definicja

„Z palcem w dupie” to wulgarne określenie oznaczające brak zainteresowania lub zaangażowania w coś. Można to tłumaczyć jako „obojętny” lub „rozleniwiony”.

Użycie tego zwrotu jest obraźliwe i nieodpowiednie w większości sytuacji, więc lepiej go unikać.

Przykład użycia zwrotu „z palcem w dupie”:

Dlaczego nie przygotowałeś prezentacji na spotkanie?

No, z palcem w dupie leżałem w łóżku i oglądałem telewizję. Nie miałem ochoty na nic innego.

Użycie tego zwrotu sugeruje brak zaangażowania lub chęci do wykonania jakiegoś zadania.

Masz pytanie lub wątpliwości do tej definicji?

Jeśli Twoim zdaniem definicja jest zbyt mało wartościowa lub znasz inne znaczenie tego słowa, dodaj swoją wersję wyjaśniającą znaczenie: "Z palcem w dupie" w komentarzu. Jeśli masz jakieś pytania lub problem z wyjaśnieniem, poinformuj nas o tym, a my postaramy się pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Na tej podstronie sprawdzisz znaczenie słowa Z palcem w dupie w miejskim slangu. Wszystkie dostępne w słowniku MiejskiSlang.pl definicje i wyjaśnienia powstają przy wykorzystaniu research'u. informacji zebranych w internecie, a także opinii użytkowników. Staramy się, aby wszystkie definicje były na bieżąco sprawdzane i poprawiane, dzięki temu możesz być pewny znaczenia wielu słów pochodzących ze slangu młodzieżowego. Sprawdzając znaczenie słów posługuj się następującymi zwrotami: co to znaczy Z palcem w dupie, definicja słowa Z palcem w dupie, znaczenie słowo Z palcem w dupie, co to jest Z palcem w dupie, co oznacza Z palcem w dupie.