Co to znaczy Yikes? - Definicja

Yikes – co oznacza to słowo i skąd się wzięło?

Przede wszystkim jest to słowo z języka angielskie, które czytamy „jajks”. To sformułowanie, którego używamy jako odpowiedź na jakąś nieszczęśliwą sytuację. Kiedy nas coś zażenowało, zasmuciło lub przestraszyło. Yikes wyraża również współczucie dla drugiej osoby.

W języku angielskim wyrażenie wykorzystuje się w tych samych sytuacjach. Jednak w Polsce coraz częściej myli się te określenie z cringe, jednak nie jest to to samo.

– Marta straciła pracę teraz i dodatkowo złamała nogę..

– Yikes! I co teraz zrobi? Biedna..

Masz pytanie lub wątpliwości do tej definicji?

Jeśli Twoim zdaniem definicja jest zbyt mało wartościowa lub znasz inne znaczenie tego słowa, dodaj swoją wersję wyjaśniającą znaczenie: "Yikes" w komentarzu. Jeśli masz jakieś pytania lub problem z wyjaśnieniem, poinformuj nas o tym, a my postaramy się pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Na tej podstronie sprawdzisz znaczenie słowa Yikes w miejskim slangu. Wszystkie dostępne w słowniku MiejskiSlang.pl definicje i wyjaśnienia powstają przy wykorzystaniu research'u. informacji zebranych w internecie, a także opinii użytkowników. Staramy się, aby wszystkie definicje były na bieżąco sprawdzane i poprawiane, dzięki temu możesz być pewny znaczenia wielu słów pochodzących ze slangu młodzieżowego. Sprawdzając znaczenie słów posługuj się następującymi zwrotami: co to znaczy Yikes, definicja słowa Yikes, znaczenie słowo Yikes, co to jest Yikes, co oznacza Yikes.