Co to znaczy Mordor? - Definicja

Mordor to potoczne określenie zagłębia firm korporacyjnych w Warszawie na ul. Domaniewskiej. To skupisko różnego rodzaju biurowców, do którego przyjeżdża codziennie ok 100 tys. pracowników. To miejsce przejęło tę nazwę ze względu również na ludzi, którzy tam pracują. Są tak zwani „korpoludzie” lub „korposzczury”, którzy często siedzą po godzinach w pracy, są przemęczeni i wyczerpani psychicznie.

Nazwa została pobrana z twórczości Tolkiena. Mordor był nazwą siedziby złego Saurona, która znajdowała się w legendarnym Śródziemiu.

– Dostałam nową pracę!

– Ale super! Gdzie?

– Niestety w Mordorze..

– Oj..

Masz pytanie lub wątpliwości do tej definicji?

Jeśli Twoim zdaniem definicja jest zbyt mało wartościowa lub znasz inne znaczenie tego słowa, dodaj swoją wersję wyjaśniającą znaczenie: "Mordor" w komentarzu. Jeśli masz jakieś pytania lub problem z wyjaśnieniem, poinformuj nas o tym, a my postaramy się pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Na tej podstronie sprawdzisz znaczenie słowa Mordor w miejskim slangu. Wszystkie dostępne w słowniku MiejskiSlang.pl definicje i wyjaśnienia powstają przy wykorzystaniu research'u. informacji zebranych w internecie, a także opinii użytkowników. Staramy się, aby wszystkie definicje były na bieżąco sprawdzane i poprawiane, dzięki temu możesz być pewny znaczenia wielu słów pochodzących ze slangu młodzieżowego. Sprawdzając znaczenie słów posługuj się następującymi zwrotami: co to znaczy Mordor, definicja słowa Mordor, znaczenie słowo Mordor, co to jest Mordor, co oznacza Mordor.