Co to znaczy Spoiler? - Definicja

Spoiler to termin, który w slangu oznacza ujawnienie informacji na temat fabuły, zazwyczaj zakończenia lub kluczowej sceny, która miała być niespodzianką dla widza lub czytelnika. Spoiler może zepsuć przyjemność z oglądania filmu, serialu, czytania książki lub grania w grę, ponieważ odbiera emocje z zaskakujących zwrotów akcji.

Termin ten jest często używany w kontekście dyskusji na temat filmów, seriali, książek, gier, a także w serwisach społecznościowych lub forach internetowych, gdzie użytkownicy dzielą się swoimi wrażeniami i opiniami na temat produkcji. Zazwyczaj przed ujawnieniem spoileru osoba informuje o tym, że będzie mówić o szczegółach fabuły, by inni mieli możliwość uniknięcia czytania tych informacji, jeśli chcą zachować niespodziankę.

Przykład:

  • Radek: W końcu obejrzałem ten najnowszy film Marvela!
  • Adam: I jak, był dobry?
  • Radek: Nie chcę Ci psuć frajdy z oglądania, ale jest tam zajebiste zakończenie!
  • Adam: Och, nie mów mi o tym! Nie chcę znać spoilerów!
  • Radek: Spoko, nie będę nic mówił.

Masz pytanie lub wątpliwości do tej definicji?

Jeśli Twoim zdaniem definicja jest zbyt mało wartościowa lub znasz inne znaczenie tego słowa, dodaj swoją wersję wyjaśniającą znaczenie: "Spoiler" w komentarzu. Jeśli masz jakieś pytania lub problem z wyjaśnieniem, poinformuj nas o tym, a my postaramy się pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Na tej podstronie sprawdzisz znaczenie słowa Spoiler w miejskim slangu. Wszystkie dostępne w słowniku MiejskiSlang.pl definicje i wyjaśnienia powstają przy wykorzystaniu research'u. informacji zebranych w internecie, a także opinii użytkowników. Staramy się, aby wszystkie definicje były na bieżąco sprawdzane i poprawiane, dzięki temu możesz być pewny znaczenia wielu słów pochodzących ze slangu młodzieżowego. Sprawdzając znaczenie słów posługuj się następującymi zwrotami: co to znaczy Spoiler, definicja słowa Spoiler, znaczenie słowo Spoiler, co to jest Spoiler, co oznacza Spoiler.