Co to znaczy Śpiulkolot? - Definicja

Śpiulkolot to słowo oznaczające miejsce do spania.

W zależności od kontekstu może oznaczać też po prostu spanie lub odpoczynek. Śpiulkolot pochodzi od słowa używanego przez Millennialsów śpiulkać czyli spać. Sugeruje, że symbolicznie udajemy się w podróż do krainy snów.

Można też używać dokładnego znaczenia, czyli samolotu do spania. Najczęściej wykorzystywane słowo w memach, humorystycznych obrazkach z psami czy kotami.

Śpiulkolot wygrało plebiscyt na młodzieżowe słowo roku w 2021 roku.

Śpiulkolot młodzieżowe słowo roku

Masz pytanie lub wątpliwości do tej definicji?

Jeśli Twoim zdaniem definicja jest zbyt mało wartościowa lub znasz inne znaczenie tego słowa, dodaj swoją wersję wyjaśniającą znaczenie: "Śpiulkolot" w komentarzu. Jeśli masz jakieś pytania lub problem z wyjaśnieniem, poinformuj nas o tym, a my postaramy się pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Na tej podstronie sprawdzisz znaczenie słowa Śpiulkolot w miejskim slangu. Wszystkie dostępne w słowniku MiejskiSlang.pl definicje i wyjaśnienia powstają przy wykorzystaniu research'u. informacji zebranych w internecie, a także opinii użytkowników. Staramy się, aby wszystkie definicje były na bieżąco sprawdzane i poprawiane, dzięki temu możesz być pewny znaczenia wielu słów pochodzących ze slangu młodzieżowego. Sprawdzając znaczenie słów posługuj się następującymi zwrotami: co to znaczy Śpiulkolot, definicja słowa Śpiulkolot, znaczenie słowo Śpiulkolot, co to jest Śpiulkolot, co oznacza Śpiulkolot.