Co to znaczy Prawo Pascala? - Definicja

Co oznacza Prawo Pascala w młodzieżowym słownictwie?

Przede wszystkim nie to, co nauczono nas na fizyce 🙂

Zwrot popularny wśród dzieci i młodzieży grających w piłkę nożną. Określa niepisane prawo obowiązujące na orlikach podczas osiedlowych rozgrywek.

W praktyce oznacza, że ten kto wykopie piłkę poza boisko, to musi po nią iść. Prawdopodobnie powstało jako element rymowanki i gry słów.

– Adi znowu wyjebał piłkę

– prawo Pascala – kto wykopie ten zapie*dala!

Masz pytanie lub wątpliwości do tej definicji?

Jeśli Twoim zdaniem definicja jest zbyt mało wartościowa lub znasz inne znaczenie tego słowa, dodaj swoją wersję wyjaśniającą znaczenie: "Prawo Pascala" w komentarzu. Jeśli masz jakieś pytania lub problem z wyjaśnieniem, poinformuj nas o tym, a my postaramy się pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Na tej podstronie sprawdzisz znaczenie słowa Prawo Pascala w miejskim slangu. Wszystkie dostępne w słowniku MiejskiSlang.pl definicje i wyjaśnienia powstają przy wykorzystaniu research'u. informacji zebranych w internecie, a także opinii użytkowników. Staramy się, aby wszystkie definicje były na bieżąco sprawdzane i poprawiane, dzięki temu możesz być pewny znaczenia wielu słów pochodzących ze slangu młodzieżowego. Sprawdzając znaczenie słów posługuj się następującymi zwrotami: co to znaczy Prawo Pascala, definicja słowa Prawo Pascala, znaczenie słowo Prawo Pascala, co to jest Prawo Pascala, co oznacza Prawo Pascala.