Co to znaczy Pogo? - Definicja

Pogo – to rodzaj tańca na koncertach rockowych i metalowych. Często spotykany na Poll’n Rock.

Polega na chaotycznym i przypadkowym obijaniu się o siebie w tłumie fanów pod sceną. Wywodzi się z subkultury punków. Pogo z perspektywy obserwatora wygląda na groźną przepychankę, jednak raczej nie dochodzi w jego trakcie do aktów agresji. Fani najczęściej pomagają sobie, gdy ktoś upadnie lub jest w niebezpieczeństwie.

Nazwa Pogo pochodzi od zabawki pochodzącej ze Stanów Zjednoczonych. Jest to sztywny kijek i w taki sposób ustawiali się ludzie, aby poobijać się o siebie.

– Dobrze grają, dawaj idziemy w pogo.

Masz pytanie lub wątpliwości do tej definicji?

Jeśli Twoim zdaniem definicja jest zbyt mało wartościowa lub znasz inne znaczenie tego słowa, dodaj swoją wersję wyjaśniającą znaczenie: "Pogo" w komentarzu. Jeśli masz jakieś pytania lub problem z wyjaśnieniem, poinformuj nas o tym, a my postaramy się pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Na tej podstronie sprawdzisz znaczenie słowa Pogo w miejskim slangu. Wszystkie dostępne w słowniku MiejskiSlang.pl definicje i wyjaśnienia powstają przy wykorzystaniu research'u. informacji zebranych w internecie, a także opinii użytkowników. Staramy się, aby wszystkie definicje były na bieżąco sprawdzane i poprawiane, dzięki temu możesz być pewny znaczenia wielu słów pochodzących ze slangu młodzieżowego. Sprawdzając znaczenie słów posługuj się następującymi zwrotami: co to znaczy Pogo, definicja słowa Pogo, znaczenie słowo Pogo, co to jest Pogo, co oznacza Pogo.