Co to znaczy Pantofel? - Definicja

Pantofel to pejoratywne określenie mężczyzny, który jest całkowicie uległy swojej kobiecie. Naprzemiennie używane jest ze zwrotem pantoflarz. Określenie te wzięło się ze względu na skojarzenie, że mężczyzna znajduję się “pod butem” kobiety.
Pantofel tkwi w związku, w którym partnerka dominuje i mówi mu, co ma robić. Posłusznie wykonuje jej wolę, często zaniedbując przez to swoje potrzeby i bliskich. Zwrot używany jest najczęściej przez kolegów pantofla, którzy zauważają jego niepokojące zachowanie. 

– Adam nie jedzie z nami na kawalerski. Agatka mu oczywiście zabroniła..

– Nie wierzę, co za pantofel!

Masz pytanie lub wątpliwości do tej definicji?

Jeśli Twoim zdaniem definicja jest zbyt mało wartościowa lub znasz inne znaczenie tego słowa, dodaj swoją wersję wyjaśniającą znaczenie: "Pantofel" w komentarzu. Jeśli masz jakieś pytania lub problem z wyjaśnieniem, poinformuj nas o tym, a my postaramy się pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Na tej podstronie sprawdzisz znaczenie słowa Pantofel w miejskim slangu. Wszystkie dostępne w słowniku MiejskiSlang.pl definicje i wyjaśnienia powstają przy wykorzystaniu research'u. informacji zebranych w internecie, a także opinii użytkowników. Staramy się, aby wszystkie definicje były na bieżąco sprawdzane i poprawiane, dzięki temu możesz być pewny znaczenia wielu słów pochodzących ze slangu młodzieżowego. Sprawdzając znaczenie słów posługuj się następującymi zwrotami: co to znaczy Pantofel, definicja słowa Pantofel, znaczenie słowo Pantofel, co to jest Pantofel, co oznacza Pantofel.