Co to znaczy 2137? - Definicja

2137 to ciąg cyfr oznaczających godzinę śmierci Papieża Jana Pawła II, czyli 21:37.
Dla katolików jest to symbol wiary, upamiętniający to wydarzenie.

W slangu używany przez osoby wyśmiewające i obrażające papieża oraz wiarę katolicką. Liczba wpisywana jest najczęściej w komentarzach pod zdjęciami, artykułami czy memami dotyczącymi pedofilii i innych afer związanych z kościołem.

– Słyszałaś, ksiądz Stasiu został nakryty na molestowaniu ministranta.

– O matko, kolejny z klubu 2137.

Masz pytanie lub wątpliwości do tej definicji?

Jeśli Twoim zdaniem definicja jest zbyt mało wartościowa lub znasz inne znaczenie tego słowa, dodaj swoją wersję wyjaśniającą znaczenie: "2137" w komentarzu. Jeśli masz jakieś pytania lub problem z wyjaśnieniem, poinformuj nas o tym, a my postaramy się pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Na tej podstronie sprawdzisz znaczenie słowa 2137 w miejskim slangu. Wszystkie dostępne w słowniku MiejskiSlang.pl definicje i wyjaśnienia powstają przy wykorzystaniu research'u. informacji zebranych w internecie, a także opinii użytkowników. Staramy się, aby wszystkie definicje były na bieżąco sprawdzane i poprawiane, dzięki temu możesz być pewny znaczenia wielu słów pochodzących ze slangu młodzieżowego. Sprawdzając znaczenie słów posługuj się następującymi zwrotami: co to znaczy 2137, definicja słowa 2137, znaczenie słowo 2137, co to jest 2137, co oznacza 2137.