Co to znaczy Bait? - Definicja

Bait, z angielskiego przynęta, określa nieprawdziwą, fałszywą informację, najczęściej podawaną w celu sprowokowania i wywołania gorącej dyskusji. Bait ma na celu podpuszczenie jego odbiorców i wywołanie konkretnych, zwykle negatywnych emocji. Zwrot jest zazwyczaj używany na portalach społecznościowych takich jak wykop, 4chan oraz grupy Facebookowe.

Dodatkowo, niektóre serwisy stosują tak zwane „clickbaitowe” tytuły, czyli zachęcające do kliknięcia.

– Nie wchodźcie w tego linka, to zwykły bait.

Masz pytanie lub wątpliwości do tej definicji?

Jeśli Twoim zdaniem definicja jest zbyt mało wartościowa lub znasz inne znaczenie tego słowa, dodaj swoją wersję wyjaśniającą znaczenie: "Bait" w komentarzu. Jeśli masz jakieś pytania lub problem z wyjaśnieniem, poinformuj nas o tym, a my postaramy się pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Na tej podstronie sprawdzisz znaczenie słowa Bait w miejskim slangu. Wszystkie dostępne w słowniku MiejskiSlang.pl definicje i wyjaśnienia powstają przy wykorzystaniu research'u. informacji zebranych w internecie, a także opinii użytkowników. Staramy się, aby wszystkie definicje były na bieżąco sprawdzane i poprawiane, dzięki temu możesz być pewny znaczenia wielu słów pochodzących ze slangu młodzieżowego. Sprawdzając znaczenie słów posługuj się następującymi zwrotami: co to znaczy Bait, definicja słowa Bait, znaczenie słowo Bait, co to jest Bait, co oznacza Bait.