Co to znaczy Jb? - Definicja

JB to skrót od jebać biedę, często używane jako hashtag #jb.

Stosowane jest w celu podkreślenia ważności dóbr materialnych, często wbrew faktycznemu stanu ich posiadania. JB używany jest też żartobliwie lub sarkastycznie, by podkreślić brak zmartwień dotyczących finansów.

To sformułowanie utworzył znany komik Rafał Pacześ w swoich Stand-upach. Sam komicznie, prześmiewczo opowiadał jak otrzymał samochód, na który nie było go stać a mógł nim jeździć i wydawać grube pieniądze na benzynę.

– Ejj jedźmy na tą imprezę w weekend.

– Ale ja już nie mam kasy w tym miesiącu, nie ma szans…

– Jb, pożyczymy od kogoś, dawaj szykuj się już.

Masz pytanie lub wątpliwości do tej definicji?

Jeśli Twoim zdaniem definicja jest zbyt mało wartościowa lub znasz inne znaczenie tego słowa, dodaj swoją wersję wyjaśniającą znaczenie: "Jb" w komentarzu. Jeśli masz jakieś pytania lub problem z wyjaśnieniem, poinformuj nas o tym, a my postaramy się pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Na tej podstronie sprawdzisz znaczenie słowa Jb w miejskim slangu. Wszystkie dostępne w słowniku MiejskiSlang.pl definicje i wyjaśnienia powstają przy wykorzystaniu research'u. informacji zebranych w internecie, a także opinii użytkowników. Staramy się, aby wszystkie definicje były na bieżąco sprawdzane i poprawiane, dzięki temu możesz być pewny znaczenia wielu słów pochodzących ze slangu młodzieżowego. Sprawdzając znaczenie słów posługuj się następującymi zwrotami: co to znaczy Jb, definicja słowa Jb, znaczenie słowo Jb, co to jest Jb, co oznacza Jb.