Jak zorganizować szybką i tanią imprezę w akademiku?

impreza w akademiku

Czas na kolejny rok akademicki! Nowe przedmioty, kolokwia i sesja – to jedna strona studiowania, ale przecież oprócz tego to też świetna okazja do tego, aby poznać nowe osoby i zyskać większą wolność. Coraz więcej osób, aby się usamodzielnić i przy okazji zaoszczędzić w okresie studiowania decyduje się na zamieszkanie w akademiku. Tam z kolei panują zupełnie inne zwyczaje. Jednym z nich są studenckie środy lub po prostu imprezy w akademiku. Przeczytaj ten artykuł do końca, aby przekonać się, jak można tanio i szybko zorganizować spontaniczną imprezę w swoim pokoju w akademiku.

Zamów przekąski i zakąski

Na samym początku załatw jedzenie. Kilkugodzinna impreza w akademiku będzie wymagała nie tylko dobrego nastroju i alkoholu, ale też jedzenia. Jeśli nie masz czasu na chodzenie po sklepach, możesz zdecydować się na internetowe zakupy z dostawą do domu w Katowicach lub w innych dużych miastach. W ten sposób będziesz mógł lub mogła w ciągu kilku chwil złożyć zamówienie przy pomocy smartphone’a, aby później móc zająć się pozostałymi punktami, o których piszemy w dalszej części tego tekstu.

Co warto zamówić na imprezę w akademiku? Chipsy, krakersy, żelki i inne słodycze, ale też owoce, takie jak winogrono, truskawki czy borówki też będą świetną opcją. Jeśli możesz skorzystać z mikrofalówki, to świetną opcją będzie też popcorn.

Wybierz dobrą muzykę

Kiedy będziesz oczekiwać na kuriera z jedzeniem, zastanów się nad tym, jaką muzykę włączysz na imprezie. Najlepiej dopasować ją do osób, które zapraszasz. Ponadczasowe zespoły, takie jak AC/DC, The Beatles, Metalica, Gun’s Roses itp. zawsze się sprawdzają. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, abyś postawił na bardziej współczesne kapele i wokalistów. Najmodniejsze aktualnie piosenki i zespoły również mogą być strzałem w dziesiątkę.

Zgromadź ulubiony alkohol

Dla większości studentów obowiązkowa jest obecność alkoholu na imprezie w akademiku. Warto znać umiar, ale jednak należy się odpowiednio wyposażyć. Masz kilka opcji. Możesz zamówić kilka butelek, np. razem z jedzeniem. Alternatywą jest zrobienie tzw. zrzutki z kilkoma znajomymi i kupienie alkoholu, który będzie wspólny dla wszystkich. W razie czego możesz też po prostu powiedzieć znajomym, gdy będziesz ich zapraszać, aby zabrali dla siebie swój ulubiony alkohol. Wybierz, która opcja będzie dla Ciebie najwygodniejsza, a przy okazji nie da się ukryć, że też najkorzystniejsza finansowo.

Zaproś znajomych z akademika i nie tylko

Nie zapomnij, aby w tym szale organizowania imprezy w akademiku zaprosić też najbliższych znajomych. Zazwyczaj jednak i tak liczba gości nieco się powiększa o osoby, które mieszkają np. na tym samym piętrze. Jednak na początku zaproś osoby, z którymi masz najlepszy kontakt, aby impreza przebiegała w miłej atmosferze. Koniecznie weź pod uwagę też kilka osób z samego akademika. Dzięki temu będziesz mógł liczyć za jakiś czas na rewanż i tym razem to Ty zostaniesz zaproszony na imprezę, którą zorganizuje ktoś inny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.