Co to znaczy IRL? - Definicja

IRL to skrót od In Real Life, co oznacza „w rzeczywistym życiu”. Zwrot ten często używany jest w odniesieniu do rzeczy, które dzieją się poza internetem lub wirtualnymi przestrzeniami, takimi jak gry komputerowe, grupy na fb czy fora internetowe. IRL może także używane w celu odróżnienia rzeczywistości od rzeczy, które dzieją się tylko w internecie lub wirtualnym świecie.

Przykładami użycia skrótu IRL:

Spotkajmy się IRL, żeby porozmawiać o tym osobiście.

To, co dzieje się w grze, nie ma związku z moim życiem IRL.

Masz pytanie lub wątpliwości do tej definicji?

Jeśli Twoim zdaniem definicja jest zbyt mało wartościowa lub znasz inne znaczenie tego słowa, dodaj swoją wersję wyjaśniającą znaczenie: "IRL" w komentarzu. Jeśli masz jakieś pytania lub problem z wyjaśnieniem, poinformuj nas o tym, a my postaramy się pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Na tej podstronie sprawdzisz znaczenie słowa IRL w miejskim slangu. Wszystkie dostępne w słowniku MiejskiSlang.pl definicje i wyjaśnienia powstają przy wykorzystaniu research'u. informacji zebranych w internecie, a także opinii użytkowników. Staramy się, aby wszystkie definicje były na bieżąco sprawdzane i poprawiane, dzięki temu możesz być pewny znaczenia wielu słów pochodzących ze slangu młodzieżowego. Sprawdzając znaczenie słów posługuj się następującymi zwrotami: co to znaczy IRL, definicja słowa IRL, znaczenie słowo IRL, co to jest IRL, co oznacza IRL.