Co to znaczy Gopnik? - Definicja

„Gopnik” to slangowe określenie na subkulturę młodzieży na Wschodzie Europy, zwłaszcza w Rosji, skupioną wokół muzyki techno i hip-hopu oraz identyfikującą się z ubiorem charakterystycznym dla robotników i więźniów. Termin ten może odnosić się do stylu życia, muzyki, mody, jak i sposobu bycia. W niektórych kontekstach „gopnik” może być używane pejoratywnie, aby oznaczyć osobę stereotypowo kojarzoną z agresywnym zachowaniem, przemocą oraz brakiem wykształcenia czy kultury osobistej – ruskim dresiarzem.

Masz pytanie lub wątpliwości do tej definicji?

Jeśli Twoim zdaniem definicja jest zbyt mało wartościowa lub znasz inne znaczenie tego słowa, dodaj swoją wersję wyjaśniającą znaczenie: "Gopnik" w komentarzu. Jeśli masz jakieś pytania lub problem z wyjaśnieniem, poinformuj nas o tym, a my postaramy się pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Na tej podstronie sprawdzisz znaczenie słowa Gopnik w miejskim slangu. Wszystkie dostępne w słowniku MiejskiSlang.pl definicje i wyjaśnienia powstają przy wykorzystaniu research'u. informacji zebranych w internecie, a także opinii użytkowników. Staramy się, aby wszystkie definicje były na bieżąco sprawdzane i poprawiane, dzięki temu możesz być pewny znaczenia wielu słów pochodzących ze slangu młodzieżowego. Sprawdzając znaczenie słów posługuj się następującymi zwrotami: co to znaczy Gopnik, definicja słowa Gopnik, znaczenie słowo Gopnik, co to jest Gopnik, co oznacza Gopnik.