Co to znaczy GG? - Definicja

Słowo „GG” może mieć kilka znaczeń w różnych kontekstach, ale najczęściej oznacza „Good Game” (pol. „dobra gra”), które jest używane w środowisku graczy, zwłaszcza w grach komputerowych lub online. Jest to forma grzecznościowego pożegnania się po ukończeniu meczu lub rozgrywki, w której wszyscy gracze mogą się pochwalić swoimi osiągnięciami.

GG może też oznaczać „Gotta Go” (pol. „muszę iść”), co jest skrótem używanym na czacie lub w sms-ach, gdy ktoś szybko kończy rozmowę lub musi opuścić daną sytuację.

W niektórych przypadkach, GG może również oznaczać „Great Going” (pol. „świetna robota”), co jest używane jako pochwała lub zachęta w kontekście osiągnięć lub sukcesów.

GG to także skrót od komunikatora internetowego, jakim jest Gadu-Gadu.

Masz pytanie lub wątpliwości do tej definicji?

Jeśli Twoim zdaniem definicja jest zbyt mało wartościowa lub znasz inne znaczenie tego słowa, dodaj swoją wersję wyjaśniającą znaczenie: "GG" w komentarzu. Jeśli masz jakieś pytania lub problem z wyjaśnieniem, poinformuj nas o tym, a my postaramy się pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Na tej podstronie sprawdzisz znaczenie słowa GG w miejskim slangu. Wszystkie dostępne w słowniku MiejskiSlang.pl definicje i wyjaśnienia powstają przy wykorzystaniu research'u. informacji zebranych w internecie, a także opinii użytkowników. Staramy się, aby wszystkie definicje były na bieżąco sprawdzane i poprawiane, dzięki temu możesz być pewny znaczenia wielu słów pochodzących ze slangu młodzieżowego. Sprawdzając znaczenie słów posługuj się następującymi zwrotami: co to znaczy GG, definicja słowa GG, znaczenie słowo GG, co to jest GG, co oznacza GG.