Co to znaczy Fest? - Definicja

Fest to słowo wywodzące się z języka niemieckiego, co znaczy mocno, twardo, silnie.

W języku polskim występuje w gwarze śląskiej oraz w mowie potocznej. Używane jest w celu podkreślenia, że dana rzecz jest mocna, silna lub duża. Słowo fest było też używane w slangu więziennym i określało osoby niższe w hierarchii więziennej, lub będące byłymi policjantami itd. Jest skrótem od słów FRAJERSKA ELITA SKURWIALEGO TOWARZYSTWA.

Ostatnio również mocno przyjęło się w słownictwie młodieżowym, gdzie używane jest jako określenie czegoś dużego, dobitnego.

– Padało dziś w nocy, prawda?

– Noo.. fest napadło

Masz pytanie lub wątpliwości do tej definicji?

Jeśli Twoim zdaniem definicja jest zbyt mało wartościowa lub znasz inne znaczenie tego słowa, dodaj swoją wersję wyjaśniającą znaczenie: "Fest" w komentarzu. Jeśli masz jakieś pytania lub problem z wyjaśnieniem, poinformuj nas o tym, a my postaramy się pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Na tej podstronie sprawdzisz znaczenie słowa Fest w miejskim slangu. Wszystkie dostępne w słowniku MiejskiSlang.pl definicje i wyjaśnienia powstają przy wykorzystaniu research'u. informacji zebranych w internecie, a także opinii użytkowników. Staramy się, aby wszystkie definicje były na bieżąco sprawdzane i poprawiane, dzięki temu możesz być pewny znaczenia wielu słów pochodzących ze slangu młodzieżowego. Sprawdzając znaczenie słów posługuj się następującymi zwrotami: co to znaczy Fest, definicja słowa Fest, znaczenie słowo Fest, co to jest Fest, co oznacza Fest.