Co to znaczy Bumer? - Definicja

Bumer prawidłowa pisownia tego wyrazu to: boomer!

Słowo „bumer” w slangowym użyciu może mieć kilka znaczeń, w zależności od kontekstu. Poniżej przedstawiamy najczęściej występujące znaczenia:

  1. Osoba starsza, z pokolenia „baby boomers” (ang. baby boomer), które odnosi się do ludzi urodzonych w okresie powojennym, czyli w latach 1946-1964.
  2. Coś starego, przestarzałego, ale wciąż używanego lub pamiętanego przez starsze pokolenie. Może to dotyczyć na przykład sposobu myślenia, mody, stylu życia lub kultury.

Przykład:

  • Ania: Właśnie wróciłam z festiwalu muzyki lat 80-tych!
  • Kasia: Fajnie, a kto tam grał?
  • Ania: Występowali tam między innymi Lady Pank i Maanam.
  • Tomek: Wow, to musiało być super! Kiedy słuchałem ich kawałków na kasetach.
  • Kasia: Słuchałeś muzyki na kasetach? Ale bumer!

Masz pytanie lub wątpliwości do tej definicji?

Jeśli Twoim zdaniem definicja jest zbyt mało wartościowa lub znasz inne znaczenie tego słowa, dodaj swoją wersję wyjaśniającą znaczenie: "Bumer" w komentarzu. Jeśli masz jakieś pytania lub problem z wyjaśnieniem, poinformuj nas o tym, a my postaramy się pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Na tej podstronie sprawdzisz znaczenie słowa Bumer w miejskim slangu. Wszystkie dostępne w słowniku MiejskiSlang.pl definicje i wyjaśnienia powstają przy wykorzystaniu research'u. informacji zebranych w internecie, a także opinii użytkowników. Staramy się, aby wszystkie definicje były na bieżąco sprawdzane i poprawiane, dzięki temu możesz być pewny znaczenia wielu słów pochodzących ze slangu młodzieżowego. Sprawdzając znaczenie słów posługuj się następującymi zwrotami: co to znaczy Bumer, definicja słowa Bumer, znaczenie słowo Bumer, co to jest Bumer, co oznacza Bumer.