Co to znaczy Bruh? - Definicja

„Bruh” to slangowe określenie, które może mieć kilka znaczeń w zależności od kontekstu.

Najczęściej „bruh” oznacza „brother” (ang. brat), ale często jest używane jako forma żartobliwej lub pogardliwej nazwy na drugą osobę, w szczególności gdy ta popełniła błąd lub zachowała się dziwnie lub nietypowo. Może być też używane jako potoczne określenie na przyjaciela lub znajomego.

Słowo „bruh” może być stosowane, jako westchnięcie w podobnym w wykorzystaniu do meh, wyrażającym frustrację lub niezadowolenie

W niektórych środowiskach „bruh” jest także używane jako wyraz zaskoczenia, zdenerwowania lub dezaprobaty, w podobny sposób jak „wow” lub „o rany”.

Przykład:

  • Kacper: Siema, myślałem, że dzisiaj mamy spotkanie o 18:00, ale wydaje mi się, że zapomniałem o nim całkowicie.
  • Adam: Bruh, powiedziałem Ci o tym wczoraj wieczorem.
  • Kacper: O kurczę stary, przepraszam, mój błąd.

Masz pytanie lub wątpliwości do tej definicji?

Jeśli Twoim zdaniem definicja jest zbyt mało wartościowa lub znasz inne znaczenie tego słowa, dodaj swoją wersję wyjaśniającą znaczenie: "Bruh" w komentarzu. Jeśli masz jakieś pytania lub problem z wyjaśnieniem, poinformuj nas o tym, a my postaramy się pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Na tej podstronie sprawdzisz znaczenie słowa Bruh w miejskim slangu. Wszystkie dostępne w słowniku MiejskiSlang.pl definicje i wyjaśnienia powstają przy wykorzystaniu research'u. informacji zebranych w internecie, a także opinii użytkowników. Staramy się, aby wszystkie definicje były na bieżąco sprawdzane i poprawiane, dzięki temu możesz być pewny znaczenia wielu słów pochodzących ze slangu młodzieżowego. Sprawdzając znaczenie słów posługuj się następującymi zwrotami: co to znaczy Bruh, definicja słowa Bruh, znaczenie słowo Bruh, co to jest Bruh, co oznacza Bruh.