Co to znaczy Bby? - Definicja

„Bby” to slangowe określenie na „baby” (ang. dziecko), które jest używane jako forma czułej lub intymnej nazwy na drugą osobę, zwykle w związku romantycznym lub przyjacielskim.

Termin ten może być używany jako skrót od „baby” lub „babe” i jest popularny zwłaszcza wśród młodzieży oraz w komunikacji internetowej, np. w wiadomościach tekstowych lub na platformach społecznościowych.

Przykład:

  • Adam: Cześć BBY, jak się masz? Co dzisiaj robimy?
  • Weronika: Hej! Mam się dobrze : ) Może pójdziemy do kina? Widziałam, że grają nowy film, który chciałam obejrzeć.
  • Adam: Jasne, brzmi świetnie! O której się spotkamy?
  • Weronika: Może o 18:00 w centrum handlowym?
  • Adam: Ok, dogadamy się jeszcze dokładniej. Do zobaczenia BBY!

Masz pytanie lub wątpliwości do tej definicji?

Jeśli Twoim zdaniem definicja jest zbyt mało wartościowa lub znasz inne znaczenie tego słowa, dodaj swoją wersję wyjaśniającą znaczenie: "Bby" w komentarzu. Jeśli masz jakieś pytania lub problem z wyjaśnieniem, poinformuj nas o tym, a my postaramy się pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Na tej podstronie sprawdzisz znaczenie słowa Bby w miejskim slangu. Wszystkie dostępne w słowniku MiejskiSlang.pl definicje i wyjaśnienia powstają przy wykorzystaniu research'u. informacji zebranych w internecie, a także opinii użytkowników. Staramy się, aby wszystkie definicje były na bieżąco sprawdzane i poprawiane, dzięki temu możesz być pewny znaczenia wielu słów pochodzących ze slangu młodzieżowego. Sprawdzając znaczenie słów posługuj się następującymi zwrotami: co to znaczy Bby, definicja słowa Bby, znaczenie słowo Bby, co to jest Bby, co oznacza Bby.