Co to znaczy Bananowe dziecko? - Definicja

Być bananem, być bananowym dzieckiem to określenie, które bardzo często pojawia się nie tylko wśród młodzieży, ale również wśród starszych. Określenie to powstało już w latach 60. XX wieku. Na początku było to negatywne określenie młodzieży akademickiej, szczególnie awanturników odpowiedzialnej za protesty przeciwko antysemityzmowi.

Bananowa młodzież, to młodzi ludzie pochodzący z bogatych rodzin, najczęściej były to dzieci wysokich urzędników PRL. Określenie nawiązuje do symbolu ówczesnego dostatku, czyli bananów.

W dzisiejszych czasach określenie nadal istnieje, nadal jest często wykorzystywane.

– Widziałaś jakim Marek jeździ samochodem do szkoły?

-Taa.. niezły banan z niego.

Masz pytanie lub wątpliwości do tej definicji?

Jeśli Twoim zdaniem definicja jest zbyt mało wartościowa lub znasz inne znaczenie tego słowa, dodaj swoją wersję wyjaśniającą znaczenie: "Bananowe dziecko" w komentarzu. Jeśli masz jakieś pytania lub problem z wyjaśnieniem, poinformuj nas o tym, a my postaramy się pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Na tej podstronie sprawdzisz znaczenie słowa Bananowe dziecko w miejskim slangu. Wszystkie dostępne w słowniku MiejskiSlang.pl definicje i wyjaśnienia powstają przy wykorzystaniu research'u. informacji zebranych w internecie, a także opinii użytkowników. Staramy się, aby wszystkie definicje były na bieżąco sprawdzane i poprawiane, dzięki temu możesz być pewny znaczenia wielu słów pochodzących ze slangu młodzieżowego. Sprawdzając znaczenie słów posługuj się następującymi zwrotami: co to znaczy Bananowe dziecko, definicja słowa Bananowe dziecko, znaczenie słowo Bananowe dziecko, co to jest Bananowe dziecko, co oznacza Bananowe dziecko.