Zaczynasz naukę angielskiego? Poznaj najprostszy czas Present Simple

nauka angielskiego

Jeśli zaczynasz naukę języka angielskiego od podstaw, to pierwszym czasem, który poznasz, jest Present Simple. To konstrukcja gramatyczna, która pozwoli Ci porozumieć się w wielu codziennych sytuacjach, a znajomość tego czasu wyniesie Twoje umiejętności językowe o poziom wyżej. Poznaj Present Simple i praktyczne ćwiczenia, by go doskonalić.

Jak wygląda budowa czasu Present Simple?

Present Simple to nie tylko pierwszy czas, który poznasz w języku angielskim, ale i najprostszy czas pod względem budowy. Nie potrzebujesz wiele godzin, by go opanować i poczuć się pewnie, stosując w codziennym życiu. Zdania tworzone w czasie Present Simple w dużej mierze przypominają zdania po polsku. Podczas gdy po polsku powiesz „Ja lubię spaghetti”, po angielsku to samo zdanie zabrzmi „I like spaghetti”. Jedyne, o czym musisz pamiętać, to, o ile w języku polskim „ja” może być pominięte, w języku angielskim jest niezbędne.

Czasownik w bezokoliczniku jest taki sam dla wszystkich osób poza jednym wyjątkiem – trzecią osobą liczby pojedynczej. Gdy mówisz o niej, nim, czy o rzeczy (she/he/it), czasownik otrzymuje dodatkową literkę „s” (np. runs zamiast run). W niektórych czasownikach, jak np. „do”, dodawana jest końcówka „es” („does”).

Jeśli chcesz potrenować czas Present Simple, to odwiedź stronę: https://szybkanauka.pro/angielski-present-simple-cwiczenia/. Znajdziesz na niej proste ćwiczenia i porównanie do języka polskiego, które pomoże Ci zrozumieć ten czas. Opowiesz też o sobie i swoich bliskich, zainteresowaniach i nawykach. Samodzielnie wypowiesz 43 zdania i nabierzesz wprawy w czasie Present Simple.

Zastosowanie czasu Present Simple

Czas Present Simple wykorzystywany jest do mówienia o codzienności, zwyczajach i nawykach, które towarzyszą Ci niemal każdego dnia. Dzięki temu czasowi będziesz w stanie opowiadać o czynnościach, które notorycznie się powtarzają i trwają dłużej. Przy użyciu czasu Present Simple możesz zatem mówić o swoim miejscu zamieszkania, pracy lub długotrwałej edukacji, pasji i hobby. Czas ten jest przydany również w momencie, gdy chcesz wspomnieć o czyichś cechach osobowości.

Jeszcze więcej praktycznych ćwiczeń czasu Present Simple

Chcesz poćwiczyć czas Present Simple, by mieć pewność, jak dokładnie go stosować? Obejrzyj film, który pomoże Ci rozwiać wszelkie wątpliwości: https://youtu.be/dJD8lW5t8og. W podanym materiale filmowym dowiesz się, kiedy używany jest czas Present Simple i jak budować w nim zdania. Pozyskasz umiejętność budowania twierdzeń o sobie i innych osobach oraz zdań twierdzących w 3 osobie liczby pojedynczej. Poznasz innowacyjny trening języka angielskiego, który stawia na pierwszym miejscu ćwiczenie umiejętności mówienia i słuchania niezależnie od poziomu języka.

Tym, w czym jeszcze pomoże Ci trening, to wiedza, jak poprawnie używać czasu Present Simple, by opowiadać o sobie, gdy spotkasz nową osobę. Będziesz wiedzieć, jak opowiedzieć jej o tym, gdzie pracujesz, jakie masz hobby, jakie są Twoje codzienne nawyki i jakiej muzyki słuchasz. Oprócz tego nauczysz się też pozbywania częstego błędu popełnianego przez Polaków w kontekście używania czasu Present Simple – dowiesz się, co to za błąd i jak go eliminować. Wreszcie popróbujesz też opowiadanie o bliskich Ci osobach i wypracujesz nawyk posługiwania się czasem Present Simple w poprawny sposób.

Nauka czasu Present Simple nie musi nastręczać Ci problemów. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią metodę i znajdziesz ćwiczenia, które pomogą Ci się rozwinąć. Wykorzystaj mówienie i słuchanie, by wzbić się na wyższy poziom znajomości języka angielskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.