Co to znaczy Atencjusz ? - Definicja

Według słownika języka polskiego, nie ma takiego słowa jak „atencjusz” w języku polskim. Słowo atencjusz wywodzi jest od słowa „atencja”, które oznacza uwagę, skupienie lub zainteresowanie się czymś.

Atencjuszem jest osoba, której zależy na ciągłej uwadze, stara się być w centrum zainteresowania. Osoby atencyjne chcą zwracać na sobie uwagę otoczenia, nieważne w jaki sposób, często jest to osiągane w negatywny oraz kontrowersyjny sposób. Słowo „Atencjuesz” w slangu młodzieżowym ma charakter negatywny.

Przykład:

Widziałeś, co odwalił Adam na lekcji historii?

Widziałem, z niego jest straszny atencjusz. Olej go!

Masz pytanie lub wątpliwości do tej definicji?

Jeśli Twoim zdaniem definicja jest zbyt mało wartościowa lub znasz inne znaczenie tego słowa, dodaj swoją wersję wyjaśniającą znaczenie: "Atencjusz " w komentarzu. Jeśli masz jakieś pytania lub problem z wyjaśnieniem, poinformuj nas o tym, a my postaramy się pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Na tej podstronie sprawdzisz znaczenie słowa Atencjusz  w miejskim slangu. Wszystkie dostępne w słowniku MiejskiSlang.pl definicje i wyjaśnienia powstają przy wykorzystaniu research'u. informacji zebranych w internecie, a także opinii użytkowników. Staramy się, aby wszystkie definicje były na bieżąco sprawdzane i poprawiane, dzięki temu możesz być pewny znaczenia wielu słów pochodzących ze slangu młodzieżowego. Sprawdzając znaczenie słów posługuj się następującymi zwrotami: co to znaczy Atencjusz , definicja słowa Atencjusz , znaczenie słowo Atencjusz , co to jest Atencjusz , co oznacza Atencjusz .