Wydawnictwa naukowe w Polsce – najciekawsze oferty

Wydawnictwa naukowe w Polsce

W Polsce działa szereg wydawnictw specjalizujących się w książkach naukowych i podręcznikach. Znajomość tych ofert jest ważna przede wszystkim dla nauczycieli, choć praktycznie każdy może od czasu do czasu z nich skorzystać. Zawierają one zwłaszcza podręczniki, niezbędne do przekazywania wiedzy młodym ludziom. Oprócz tego wydawnictwa te stale wypuszczają na rynek mnóstwo pozycji naukowych, które mogą być ciekawe dla każdego, kto jest zainteresowany konkretnym tematem.

PWN – oferta podręczników i książek naukowych

PWN to jedno z najważniejszych wydawnictw naukowych w Polsce. Powstało jeszcze w latach 50 ubiegłego wieku jako Państwowe Wydawnictwo Naukowe. Po transformacji systemowej przedsiębiorstwo zostało sprywatyzowane i przyjęło nazwę Wydawnictwo Naukowe PWN, nie zmieniając jednak charakteru działalności ani oferty.

W ofercie PWN znajdują się przede wszystkim podręczniki szkolne i akademickie. Ich wybór jest bardzo szeroki, bowiem wydawnictwo współpracuje z wieloma znanymi autorami. Z tego powodu z oferty tej regularnie korzystają szkoły i uczelnie w całej Polsce.

Oprócz tego PWN posiada w swoim dorobku wiele interesujących serii wydawniczych, na czele z Wielką Encyklopedią PWN. W ofercie znajduje się też mnóstwo pozycji naukowych z różnych dziedzin.

Nowa Era – wydawca podręczników

Wydawnictwo Nowa Era powstało w 1992 roku i praktycznie od początku działalności zajmuje się podręcznikami szkolnymi. Aktualnie oferta wydawnictwa Nowa Era obejmuje podręczniki skierowane do uczniów na różnym poziomie kształcenia, od szkoły podstawowej po liceum, a także szkoły zawodowe. Co ważne, wydawnictwo oferuje też materiały do nauki dla uczniów ze specjalnymi potrzebami.

Oferta wydawnictwa jest przy tym bardzo szeroka, i obejmuje również inne książki naukowe. Dostępne są tu pozycje związane z różnymi dziedzinami, które mogą być skierowane zarówno dla osób zawodowo zajmujących się danymi tematami, jak i pasjonatów.

Nowa Era znana jest również z literatury przeznaczonej dla najmłodszych. Od 2005 roku to właśnie NE wydaje znany od pokoleń magazyn dla dzieci „Świerszczyk”. Celem czasopisma jest propagowanie miłości do nauki wśród dzieci i rozwijanie w nich wiedzy na różne tematy.

Pozostałe wydawnictwa

Na polskim rynku działa rzecz jasna o wiele więcej wydawnictw skupiających się na podręcznikach i literaturze naukowej. Niektóre z nich są bardziej wyspecjalizowane i zajmują się jedną tylko, konkretną tematyką. Dzięki temu znacznie łatwiej jest znaleźć w nich specjalistyczną literaturę, niedostępną w wydawnictwach o bardziej ogólnym profilu działalności. Warto w takim razie dokładnie przeszukiwać wszystkie dostępne oferty, bowiem wybór literatury naukowej jest dzięki temu bardzo duży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.