Co to znaczy Thx? - Definicja

„THX” to skrót od angielskiego wyrażenia „thanks”, co w języku polskim oznacza „dzięki”. Jest to slangowe słowo, które często pojawia się w komunikacji internetowej, w wiadomościach tekstowych, e-mailach, czy na forach internetowych. Zwykle jest stosowane jako forma krótkiej i nieformalnej odpowiedzi na otrzymaną informację lub pomoc.

Przykład:

  • Jan: Hej, wysłałem Ci maila z dokumentem, o który prosiłaś.
  • Anna: Dzięki, właśnie go otrzymałam. THX!
  • Jan: Nie ma sprawy, chętnie pomagam. Cokolwiek jeszcze potrzebujesz, daj mi znać.
  • Anna: Na razie to wszystko, jeszcze raz THX!

Masz pytanie lub wątpliwości do tej definicji?

Jeśli Twoim zdaniem definicja jest zbyt mało wartościowa lub znasz inne znaczenie tego słowa, dodaj swoją wersję wyjaśniającą znaczenie: "Thx" w komentarzu. Jeśli masz jakieś pytania lub problem z wyjaśnieniem, poinformuj nas o tym, a my postaramy się pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Na tej podstronie sprawdzisz znaczenie słowa Thx w miejskim slangu. Wszystkie dostępne w słowniku MiejskiSlang.pl definicje i wyjaśnienia powstają przy wykorzystaniu research'u. informacji zebranych w internecie, a także opinii użytkowników. Staramy się, aby wszystkie definicje były na bieżąco sprawdzane i poprawiane, dzięki temu możesz być pewny znaczenia wielu słów pochodzących ze slangu młodzieżowego. Sprawdzając znaczenie słów posługuj się następującymi zwrotami: co to znaczy Thx, definicja słowa Thx, znaczenie słowo Thx, co to jest Thx, co oznacza Thx.