Co to znaczy Sikalafą? - Definicja

Sikalafą to naśladujący francuski akcent zwrot, co w tym języku oznacza „wszystko gra„. W języku francuskim jest to si qu’a la font.

Ma pozytywny wydźwięk, stosowane jest by wyrazić, że wszystko jest dobrze, w porządku, elegancko i na wysokim poziomie. Używane było w Warszawskiej gwarze już w latach 30-tych, wróciło do potocznego języka dzięki piosence Liroya „Impreza”.

Teraz mocno spolszczona wersja cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży.

– Jak tam było na Sylwestrze?

– Sikalafą, głowa nie boli.

Masz pytanie lub wątpliwości do tej definicji?

Jeśli Twoim zdaniem definicja jest zbyt mało wartościowa lub znasz inne znaczenie tego słowa, dodaj swoją wersję wyjaśniającą znaczenie: "Sikalafą" w komentarzu. Jeśli masz jakieś pytania lub problem z wyjaśnieniem, poinformuj nas o tym, a my postaramy się pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Na tej podstronie sprawdzisz znaczenie słowa Sikalafą w miejskim slangu. Wszystkie dostępne w słowniku MiejskiSlang.pl definicje i wyjaśnienia powstają przy wykorzystaniu research'u. informacji zebranych w internecie, a także opinii użytkowników. Staramy się, aby wszystkie definicje były na bieżąco sprawdzane i poprawiane, dzięki temu możesz być pewny znaczenia wielu słów pochodzących ze slangu młodzieżowego. Sprawdzając znaczenie słów posługuj się następującymi zwrotami: co to znaczy Sikalafą, definicja słowa Sikalafą, znaczenie słowo Sikalafą, co to jest Sikalafą, co oznacza Sikalafą.