Co to znaczy Hattrick? - Definicja

„Hattrick” to slangowe określenie na sytuację, w której w grze zespołowej, taki jak piłka nożna lub hokej, jeden gracz zdobywa trzy gole w jednym meczu. Teraz termin „hattrick” jest stosowany również w odniesieniu do innych dziedzin, na przykład w grach komputerowych, gdzie może oznaczać osiągnięcie trzech kolejnych celów lub zwycięstw.

Termin „hattrick” pochodzi z gry w krykieta, gdzie oznacza trzy uzyskane w jednej kolejce wicket-y. Od tamtej pory termin został rozszerzony i odnosi się do różnych sportów i dziedzin.

Przykład:

  • Tomek: „Widziałeś mecz wczoraj wieczorem? Messi zdobył trzy bramki!”
  • Marcin: „Tak, to był niesamowity mecz. Messi zrobił hattrick i zapewnił zwycięstwo swojej drużynie.”
  • Tomek: „To zdecydowanie zasłużyło na nagrodę dla niego. Kto wie, może zostanie uznany za najlepszego piłkarza na świecie?”
  • Marcin: „Tak, to był niesamowity występ. Był w stanie pokonać całą obronę rywala. To jest właśnie magia Messiego.”

Masz pytanie lub wątpliwości do tej definicji?

Jeśli Twoim zdaniem definicja jest zbyt mało wartościowa lub znasz inne znaczenie tego słowa, dodaj swoją wersję wyjaśniającą znaczenie: "Hattrick" w komentarzu. Jeśli masz jakieś pytania lub problem z wyjaśnieniem, poinformuj nas o tym, a my postaramy się pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Na tej podstronie sprawdzisz znaczenie słowa Hattrick w miejskim slangu. Wszystkie dostępne w słowniku MiejskiSlang.pl definicje i wyjaśnienia powstają przy wykorzystaniu research'u. informacji zebranych w internecie, a także opinii użytkowników. Staramy się, aby wszystkie definicje były na bieżąco sprawdzane i poprawiane, dzięki temu możesz być pewny znaczenia wielu słów pochodzących ze slangu młodzieżowego. Sprawdzając znaczenie słów posługuj się następującymi zwrotami: co to znaczy Hattrick, definicja słowa Hattrick, znaczenie słowo Hattrick, co to jest Hattrick, co oznacza Hattrick.