Co to znaczy Facepalm? - Definicja

„Facepalm” to wyrażenie pochodzące z języka angielskiego, które stało się popularnym slangowym zwrotem w internecie. Oznacza to dosłownie „opieranie dłonią o twarz” i zwykle wykorzystywane jest w kontekście reakcji na głupotę, absurd lub brak wyobraźni wypowiedzi lub zachowania innej osoby.

Facepalm oznacza, że dana osoba czuje zażenowanie, rozczarowanie lub zniecierpliwienie z powodu zachowania lub wypowiedzi kogoś innego. Często w internecie wykorzystuje się emotikonę(🤦), która przedstawia postać opierającą dłoń na twarzy, aby wyrazić ten sam komentarz lub reakcję w formie wizualnej.

Przykład użycia zwrotu „facepalm” w zdaniu:

„Kolega powiedział, że Ziemia jest płaska. Zrobiłem facepalma i próbowałem mu wytłumaczyć, że to nieprawda.”

Facepalm

Masz pytanie lub wątpliwości do tej definicji?

Jeśli Twoim zdaniem definicja jest zbyt mało wartościowa lub znasz inne znaczenie tego słowa, dodaj swoją wersję wyjaśniającą znaczenie: "Facepalm" w komentarzu. Jeśli masz jakieś pytania lub problem z wyjaśnieniem, poinformuj nas o tym, a my postaramy się pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Na tej podstronie sprawdzisz znaczenie słowa Facepalm w miejskim slangu. Wszystkie dostępne w słowniku MiejskiSlang.pl definicje i wyjaśnienia powstają przy wykorzystaniu research'u. informacji zebranych w internecie, a także opinii użytkowników. Staramy się, aby wszystkie definicje były na bieżąco sprawdzane i poprawiane, dzięki temu możesz być pewny znaczenia wielu słów pochodzących ze slangu młodzieżowego. Sprawdzając znaczenie słów posługuj się następującymi zwrotami: co to znaczy Facepalm, definicja słowa Facepalm, znaczenie słowo Facepalm, co to jest Facepalm, co oznacza Facepalm.