Co to znaczy ACAB? - Definicja

„ACAB” to skrót od „All Cops Are Bastards” co oznacza „wszystkie gliny to łajdaki” jest to hasło używane przez niektóre grupy antyrasistowskie, antykapitalistyczne i anarchistyczne. Jest to hasło krytyczne wobec policji i instytucji państwowych, które uważa się za represjonujące i opresyjne. Ten skrót często pojawia się w różnych kontekstach protestów i demonstracji oraz może być wykorzystywany jako forma oporu przeciwko policji i systemowi. Jego znaczenie jest kontrowersyjne i negatywne, jest uważane za obraźliwe dla wielu osób, w tym dla osób pracujących w służbach mundurowych.

Przykłady użycia zwrotu ACAB:

  1. W graffiti na ścianie budynku: „ACAB”
  2. W piosence protestacyjnej: „All cops are bastards, and they’ll never change”
  3. Na transparentach podczas demonstracji: „ACAB – No justice, no peace”

Masz pytanie lub wątpliwości do tej definicji?

Jeśli Twoim zdaniem definicja jest zbyt mało wartościowa lub znasz inne znaczenie tego słowa, dodaj swoją wersję wyjaśniającą znaczenie: "ACAB" w komentarzu. Jeśli masz jakieś pytania lub problem z wyjaśnieniem, poinformuj nas o tym, a my postaramy się pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Na tej podstronie sprawdzisz znaczenie słowa ACAB w miejskim slangu. Wszystkie dostępne w słowniku MiejskiSlang.pl definicje i wyjaśnienia powstają przy wykorzystaniu research'u. informacji zebranych w internecie, a także opinii użytkowników. Staramy się, aby wszystkie definicje były na bieżąco sprawdzane i poprawiane, dzięki temu możesz być pewny znaczenia wielu słów pochodzących ze slangu młodzieżowego. Sprawdzając znaczenie słów posługuj się następującymi zwrotami: co to znaczy ACAB, definicja słowa ACAB, znaczenie słowo ACAB, co to jest ACAB, co oznacza ACAB.