Co to znaczy Nolife? - Definicja

„Nolife” to slangowe określenie, które często jest używane do opisu osoby, która poświęca zbyt wiele czasu na granie w gry komputerowe lub spędzanie czasu w internecie, zaniedbując tym samym swoje życie prywatne, relacje i obowiązki.

Osoba, która jest nazywana „nolife”, zwykle spędza większość swojego czasu wirtualnie, w grach online lub w sieci, zamiast angażować się w aktywności społeczne i interakcje z ludźmi na żywo. Często uważa się, że taka osoba ma słabe umiejętności społeczne i jest uzależniona od swojego stylu życia online.

Przykład:

  • Alicja: „Nie widziałam Andrzeja już od tygodnia. Co on robił przez ostatnie dni?”
  • Bartek: „Przez ostatnie dni, to on raczej siedział w domu przed komputerem, grając w gry przez całą dobę.”
  • Alicja: „To nieźle. Czyżby stał się nolifem?”
  • Bartek: „No, powiedziałbym, że tak. Wydaje mi się, że nie wyjdzie z domu, dopóki nie ukończy tej gry.”

Masz pytanie lub wątpliwości do tej definicji?

Jeśli Twoim zdaniem definicja jest zbyt mało wartościowa lub znasz inne znaczenie tego słowa, dodaj swoją wersję wyjaśniającą znaczenie: "Nolife" w komentarzu. Jeśli masz jakieś pytania lub problem z wyjaśnieniem, poinformuj nas o tym, a my postaramy się pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Na tej podstronie sprawdzisz znaczenie słowa Nolife w miejskim slangu. Wszystkie dostępne w słowniku MiejskiSlang.pl definicje i wyjaśnienia powstają przy wykorzystaniu research'u. informacji zebranych w internecie, a także opinii użytkowników. Staramy się, aby wszystkie definicje były na bieżąco sprawdzane i poprawiane, dzięki temu możesz być pewny znaczenia wielu słów pochodzących ze slangu młodzieżowego. Sprawdzając znaczenie słów posługuj się następującymi zwrotami: co to znaczy Nolife, definicja słowa Nolife, znaczenie słowo Nolife, co to jest Nolife, co oznacza Nolife.