Co to znaczy Kluka? - Definicja

To słowo ma kilka znaczeń, w zależności od gwary.
W gwarze poznańskiej kluka oznacza nos.

– Ale mi zimno..
– Widzę, masz czerwoną klukę

Na mazurach słowo to oznacza kwokę, kurę.

– Co tak krzyczy?
– To kluka, ma małe pisklęta

Za to w Kaszubskiej gwarze jest to rodzaj laski związanej z kulturą kaszubską. Była ona przekazywana Sołtysowi i służyła do zwoływania zebrań, czy wiadomościami. Była ona przekazywana od sąsiada do sąsiada, aż wróciła do Sołtysa. Oznaczało to, że wszyscy są już zaznajomieni z informacją.

Masz pytanie lub wątpliwości do tej definicji?

Jeśli Twoim zdaniem definicja jest zbyt mało wartościowa lub znasz inne znaczenie tego słowa, dodaj swoją wersję wyjaśniającą znaczenie: "Kluka" w komentarzu. Jeśli masz jakieś pytania lub problem z wyjaśnieniem, poinformuj nas o tym, a my postaramy się pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Na tej podstronie sprawdzisz znaczenie słowa Kluka w miejskim slangu. Wszystkie dostępne w słowniku MiejskiSlang.pl definicje i wyjaśnienia powstają przy wykorzystaniu research'u. informacji zebranych w internecie, a także opinii użytkowników. Staramy się, aby wszystkie definicje były na bieżąco sprawdzane i poprawiane, dzięki temu możesz być pewny znaczenia wielu słów pochodzących ze slangu młodzieżowego. Sprawdzając znaczenie słów posługuj się następującymi zwrotami: co to znaczy Kluka, definicja słowa Kluka, znaczenie słowo Kluka, co to jest Kluka, co oznacza Kluka.