Co to znaczy Gangus? - Definicja

Gangus inaczej gangster! Niektórzy ludzie używają tego słowa, aby zdrobnić lub zwiększyć intensywność określenia „gangster” lub „gangsta”, czyli osoby reprezentującej subkulturę hip-hopową. Jednocześnie w innych kontekstach „gangus” może być używany jako określenie na kogoś, kto próbuje być „hardcore’owy” lub „twardy”, ale w rzeczywistości jest tylko pozującym na gangstera.

Przykład:

  • Adam: Widziałeś tego faceta w garniturze i okularach przeciwsłonecznych? Wygląda jak z filmu o mafii.
  • Marek: Tak, wiem o kim mówisz. On jest tam już od godziny, czeka na kogoś.
  • Adam: Na pewno jest gangusem. Spojrzyj na jego buty i zegarek.

Masz pytanie lub wątpliwości do tej definicji?

Jeśli Twoim zdaniem definicja jest zbyt mało wartościowa lub znasz inne znaczenie tego słowa, dodaj swoją wersję wyjaśniającą znaczenie: "Gangus" w komentarzu. Jeśli masz jakieś pytania lub problem z wyjaśnieniem, poinformuj nas o tym, a my postaramy się pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Na tej podstronie sprawdzisz znaczenie słowa Gangus w miejskim slangu. Wszystkie dostępne w słowniku MiejskiSlang.pl definicje i wyjaśnienia powstają przy wykorzystaniu research'u. informacji zebranych w internecie, a także opinii użytkowników. Staramy się, aby wszystkie definicje były na bieżąco sprawdzane i poprawiane, dzięki temu możesz być pewny znaczenia wielu słów pochodzących ze slangu młodzieżowego. Sprawdzając znaczenie słów posługuj się następującymi zwrotami: co to znaczy Gangus, definicja słowa Gangus, znaczenie słowo Gangus, co to jest Gangus, co oznacza Gangus.